Port Żeglugi Mazurskiej

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Port Żeglugi Mazurskiej jest bez wątpienia jednym z najsilniejszych magnesów turystycznych Giżycka. Nie może być inaczej skoro statki wypływają stąd we wszystkie strony Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Kursują m.in. do Węgorzewa przez jeziora Kisajno, Dargin, Kirsajty i Mamry z największą w krainie Wielkich Jezior Mazurskich wyspą Upałty (67 ha).

Przez jeziora Kisajno i Dargin pływają również do Sztynortu, a przez Jezioro Niegocin do Rydzewa. Jezioro Niegocin oprócz jezior: Bocznego, Jagodnego, Szymoneckiego i Szymon pokonują na trasie przez Rydzewo do Szymonki.

Do Mikołajek płyną jeszcze przez Jeziora Tałtowisko, Tałty, Ryńskie, Mikołajskie i największe w Polsce Śniardwy (powierzchnia 114 km²). W dalszej drodze na południe do miasta Ruciane Nida suną przez Jezioro Bełdany i jeziora: Guziankę Małą i Guziankę Wielką. Przebywają też bardzo piękny „Szlak Łabędzi” biegnący wokół wysp Jeziora Kisajno. Uważni obserwatorzy mogą dostrzec w czasie rejsu rzadko gdzie indziej spotykane perkozy, łyski, łabędzie nieme i czarne bociany. W Rydzewie, Węgorzewie, Mikołajkach i mieście Ruciane Nida, podobnie jak w Giżycku, statki zawijają do swoich portów.

Rejsy trwają od jednej do trzech i pół godziny. Statki zabierają na pokład od 10 do 140 osób, czasem organizowane są na pokładach bankiety, konferencje, dancingi, przyjęcia weselne, serwowane są posiłki.

Mini przewodnik

Główna baza bodaj największego armatora białej floty operującego w Mazurskiej Krainie Wielkich Jezior. Położenie giżyckiego portu i warunki naturalne sprawiają, że stąd można wybrać się w rejs właściwie we wszystkie najciekawsze zakątki i miejscowości. Istniejące połączenia pozwalają dotrzeć m.in. do Węgorzewa, Mikołajek, Śniardw, Niegocina czy Kisajna.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja