Dawne Dworki

W odległości kilku, kilkunastu kilometrów od Węgorzewa osoby zainteresowane architekturą dawnych dworków odnajdą sporo wartych ich uwagi obiektów. W Dąbrówce Małej, Klimkach, Maćkach, Trygorcie, Perłach, Łęgwarowie, Stawiskach, Ruskiej Wsi i Pniewie znajdują się dworki pochodzące z XVIII w., przełomu XVIII i XIX w., XIX w. oraz początku XX stulecia.

Zwykle otoczone są malowniczymi założeniami parkowymi ze starodrzewem. Wiele z tych obiektów, choć niezbyt dobrze zachowanych, do dzisiaj wystrojonych jest w takie detale architektoniczne jak ryzality, pilastry, lizeny, boniowania, gzymsy, kolumny z korynckimi głowicami.

Dodaj opinię

Północna część Mazur wyróżnia się sporą ilością ciekawych architektonicznie posiadłości. Wystawne niegdyś - dziś często naruszone przez upływ czasu i wieloletnie zaniedbania - dworki stoją w tak niepozornych miejscowościach jak Klimki, Trygort, Łęgwarowo czy Ruska Wieś. Wprawdzie lata świetności mają już za sobą, ale wciąż cieszą oko pięknymi detalami.

Dawne Dworki adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Dawne Dworki, zobacz gdzie w Węgorzewie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Dawne Dworki.
  • 11-500 Bogaczewo
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Dawne Dworki opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij