Jesienne Koncerty Muzyki Cerkiewnej

Smutę dogasającej w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich jesieni rozbijają urządzane w giżyckiej cerkwi greckokatolickiej Trójcy Przenajświętszej oraz rzymskokatolickim kościele św. Piotra i Pawła w Węgorzewie Jesienne Koncerty Muzyki Cerkiewnej (październik).

Występują chóry różnych wyznań działające w Węgorzewie i okolicach np. Giżycku i Gołdapi, jak i chóry przybyłe z dalszych zakątków Polski, np. z Przemyśla oraz spoza granic naszego kraju, tj. z Ukrainy i Rosji.

Koncerty, z uwagi na miejsca, gdzie są organizowane, jak i ze względu na odmienność wyznaniową wykonawców, mają wyjątkowo ekumeniczny charakter.


Tekst: Sandra Nejranowska-Białka

Dodaj opinię
Jesienne Koncerty Muzyki Cerkiewnej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Jesienne Koncerty Muzyki Cerkiewnej, zobacz gdzie w Węgorzewie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Jesienne Koncerty Muzyki Cerkiewnej.
  • Ulica
    Białostocka 1
    Jesienne Koncerty Muzyki Cerkiewnej mieści się przy ulicy Białostocka 1 w Węgorzewie
  • 11-500 Giżycko
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Jesienne Koncerty Muzyki Cerkiewnej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij