Kajakarstwo

Pływanie nim jest dosyć łatwe. Doskonale wpływa na kondycję fizyczną angażując mięśnie całego ciała.

Kajak gwarantuje kameralną atmosferę, jest zwrotny, cichy, ekologiczny, pozwala dotrzeć tam, gdzie inaczej byłoby to niemożliwe. Czegóż więcej można chcieć od tegoż wehikułu?

Z Węgorzewa można przepłynąć nim np. do Giżycka (26 km). Trasa ta wiedzie rzeką Węgorapą, Kanałem Węgorzewskim, jeziorami Mamry, Kirsajty, Kisajno, Kanałem Giżyckim do Jeziora Niegocin.

Na spływ rzeczny można wybrać leniwie toczącą swe wody Sapinę, której brzegi poobrastane są wysokimi trzcinami.

Trasa (46 km) bierze swój początek na południowym brzegu Jeziora Kruklin w pobliżu wsi Kruklin oddalonej 39 km na południowy wschód od Węgorzewa. Prowadzi przez jezioro Gołdapiwo, śluzę Przerwankę, jeziora Wilkus, Pozezdrze, Stręgiel. Ujście Sapiny do tego ostatniego jest niebywale malownicze, skryte wśród nisko pochylonych przy jej brzegach drzew.

Wypożyczalnie kajaków znajdują się w mieście m.in. na ul. Leśnej 2, Wodociągowej 1.


Tekst: Sandra Nejranowska-Białka

Dodaj opinię

Nie wszyscy, którzy mają ochotę na aktywną przejażdżkę po mazurskich wodach, lubią zmagać się z żaglami i olinowaniem. Dla takich turystów przygotowano wypożyczalnie kajaków. Korzystanie z tego sprzętu nie należy do skomplikowanych, a jednocześnie wymaga niemałego wysiłku. Sieć szlaków na Mazurach nie ma sobie równych, do wyboru jest całe mnóstwo tras.

Kajakarstwo adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kajakarstwo, zobacz gdzie w Węgorzewie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kajakarstwo.
  • 11-600 Węgorzewo
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kajakarstwo opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij