Kościół Św. Krzyża

Wybudowano go w 1933 r. jako kościół ewangelicki. Po wojnie stał się wszakże katolickim. Potem na powrót znalazł się w rękach ewangelików, od których odkupili go grekokatolicy. Kościół św. Krzyża (ul. 11 Listopada 14) ma więc prawdziwie „ekumeniczną” historię. Zbudowano go z cegły, na planie prostokąta. W wieżę świątyni wmontowano wysoki na 10 m, podświetlany krzyż.

Po remoncie z połowy lat '90 XX wieku kościół został przystosowywany do nabożeństw w obrządku wschodnim - obecnie węgorzewski zabytek sakralny to już cerkiew św. Krzyża.


Tekst: Sandra Nejranowska-Białka

Dodaj opinię

Zabytkowa świątynia pierwotnie neogotycka, budowana w latach 1930-33 przez wspólnotę protestancką. Od 1965 r. w kościele swoje nabożeństwa okazyjnie odprawiali również protestanci, a w 1998 r. grekokatolicy odkupili przybytek i zaczęli go przerabiać pod własne potrzeby. Prostokątna, ceglana cerkiew wyróżnia się m.in. 10-metrowym krzyżem na szczycie wieży.

Kościół Św. Krzyża adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Św. Krzyża, zobacz gdzie w Węgorzewie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Św. Krzyża.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Św. Krzyża opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij