Muzeum Kultury Ludowej

Grupy narodowościowe i etniczne zamieszkujące dawniej i obecnie północno-wschodnią Polskę, stają się w nim wyraziste, bardziej zauważalne.

Muzeum Kultury Ludowej (ul. Portowa 1) to miejsce, które nikogo nie pozostawia obojętnym na różnorodność kulturową otaczającego świata. Są w nim gromadzone i eksponowane przedmioty gospodarstwa domowego, tkaniny, stroje, obiekty plastyki obrzędowej, rzeźby, obrazy, przedmioty z ceramiki.

W muzealnym archiwum przechowywane są mapy, fotografie, ilustracje, przeźrocza, filmy, mikrofilmy i taśmy magnetofonowe. Dopełnieniem muzealnego sezamu jest biblioteka wypełniona przez specjalistyczne książki i czasopisma w różnych językach, oprócz polskiego w: angielskim, białoruskim, litewskim, niemieckim, romskim, rosyjskim, ukraińskim.

Chętni mogą skorzystać z kursów prowadzonych w pracowniach tkactwa, ceramiki i wyrobu kwiatów artystycznych, w działającym przy muzeum Ośrodku Szkoleniowym Rzemiosł Tradycyjnych. Część wyrabianych w ośrodku cudów trafia do sklepiku muzealnego, gdzie można je zakupić po przystępnych cenach.

Przy muzeum funkcjonuje także „Park etnograficzny nad Węgorapą”, gdzie podziwiać można XVIII i XIX-wieczną architekturę mazurską. Znajdują się tam m.in. drewniane chałupy z Woźnic i Krzyżewa, kuźnia z Zabrostu Wielkiego wzniesiona w konstrukcji ryglowej, drewniana remiza strażacka z Ołownika.


Tekst: Sandra Nejranowska-Białka

Dodaj opinię

Ceny biletów wstępu do Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie - stan na lipiec 2018

 • 12 zł bilet normalny
 • 8 zł bilet ulgowy
 • 36 zł bilet rodzinny 2+2 (5 zł/os. z Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny)
 • + 30 zł za usługę przewodnicką (konieczna rezerwacja z tygodniowym wyprzedzeniem; języki polski i rosyjski)

W poniedziałki bezpłatne wejście na wystawy stałe, wejściówki na wystawy czasowe po 6 zł

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Stała wystawa etnograficzna, dzięki której goście poznają dokładniej tradycje i kulturę zróżnicowanych grup etnicznych i narodowościowych, żyjących współcześnie i w przeszłości na północno-wschodnich skrajach dzisiejszej Polski. Obok prezentacji wielu intrygujących eksponatów i zrekonstruowanej architektury, muzeum przeprowadza warsztaty rzemieślnicze.

Muzeum Kultury Ludowej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Kultury Ludowej, zobacz gdzie w Węgorzewie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Kultury Ludowej.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Kultury Ludowej. Redakcja serwisu www.wegorzewo.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 0-8 zł
  Muzeum Kultury Ludowej cena biletu ulgowego: 0-8 zł
 • 6-12 zł
  Muzeum Kultury Ludowej cena biletu normalnego: 6-12 zł
 • 36 zł
  Muzeum Kultury Ludowej cena biletu rodzinnego: 36 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Kultury Ludowej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij