Plaża

Zwłaszcza w słoneczne, ciepłe dni miejska plaża nad Jeziorem Święcajty przy drodze do wsi Kal dla wielu wypoczywających w Węgorzewie gości stanowi nie lada atrakcję.

Z centrum miasta prowadzi do niej wygodny chodnik o długości prawie 2 km. Przy nabrzeżu znajduje się 25-metrowy, zamontowany na stałe pomost oraz wytyczone kąpielisko w czasie wakacji strzeżone przez ratowników WOPR.

Planuje się, by codziennie był na nim dokonywany pomiar temperatury wody, który ma być podawany w komunikatach pogodowych oraz na stronie internetowej www.wegorzewo.pl. Na plaży znajduje się niewielki sklepik prowadzący także małą gastronomię.

Plaża jest sztucznie oświetlona. W jej pobliżu usytuowany jest parking.


Tekst: Sandra Nejranowska-Białka

Dodaj opinię
Plaża adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Plaża, zobacz gdzie w Węgorzewie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Plaża.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Plaża opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij