Rezerwat Bajory

Na wysokości wsi Bajory Małe i Bajory Wielkie, ok. 8 km na północ od Srokowa znajduje się rezerwat przyrody „Bajory” zamieszkiwany przede wszystkim przez bobry, wydry i ptaki takie jak np. bocian czarny, żuraw, dzięcioł.

Oprócz wymienionych, można tu spotkać również łosie, wilki, borsuki.

Dodaj opinię

Enklawa dzikiej natury, objęta ochroną prawną od 1988 r. Rezerwat Bajory prezentuje unikalną wartość ze względu na naturalny las Puszczy Boreckiej oraz miejscową faunę i florę. Do najciekawszych gatunków należą granicznik płucnik (porost), chrząszcze saproksyliczne, wydry, bobry, żurawie czy muchówki białoszyje. Od 2015 r. rezerwat zajmuje ponad 440 hektarów.

Rezerwat Bajory adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rezerwat Bajory, zobacz gdzie w Węgorzewie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rezerwat Bajory.
  • 11-420 Bajory Wielkie
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rezerwat Bajory opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij