Rezerwat Jezioro Siedmiu Wysp

Rezerwat przyrody „Jezioro Siedmiu Wysp” czyli jezioro Oświn usytuowany jest ok. 13 km na północ od Srokowa. Objęty jest konwencją RAMSAR oraz siecią NATURA 2000.

Występuje w nim ok. 130 gatunków ptaków, m.in. perkoz dwuczuby, błotniak stawowy, kania czarna, orzeł bielik, gęś białoczelna. Sporą osobliwością rezerwatu są żyjące w nim w dzikim stanie koniki polskie pierwszy raz sprowadzone na ten teren w 1990 r. Od południowo-zachodniej strony rezerwatu, na niewielkim wzniesieniu znajduje się dobry punkt obserwacyjny.

Dodaj opinię

Teren ochrony naturalnych środowisk gniazdowania ptaków wodnych i błotnych, wytyczony wokół Jeziora Oświn. Rezerwat powołano w 1956 r., zajmuje ponad 1618 ha. Żyją i rozmnażają się tutaj m.in. perkozy dwuczube, cyraneczki, kanie czarne, bieliki, żurawie, gęsi i wiele innych gatunków - łącznie ok. 130. Przy płd.-zach. brzegu mieści się znakomity punkt widokowy.

Rezerwat Jezioro Siedmiu Wysp adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rezerwat Jezioro Siedmiu Wysp, zobacz gdzie w Węgorzewie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rezerwat Jezioro Siedmiu Wysp.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rezerwat Jezioro Siedmiu Wysp opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij