Rezerwat Kałeckie Błota

12 km na północ od Węgorzewa ulokowany jest rezerwat „Kałeckie Błota”, w którym chroni się zwierzęta wodne i błotne, przede wszystkim ptactwo i bobry. Swoje lęgowiska mają tu m.in. kuliki, bąki, kropiatki, żurawie. Żyją tu także wydry, łosie i wilki.

Dodaj opinię

Rezerwat o charakterze głównie ornitologicznym - Kałeckie Błota to siedlisko licznych gatunków ptaków, m.in. żurawi, bąków, kulików, kropiatek, brodźców leśnych, orlików i wielu innych. Swoją ostoją znalazły tu również wydry, bobry, łosie oraz wilki. O utworzeniu tego obszaru ochrony przyrody, rozciągającego się na ponad 186 hektarach, zdecydowano w 1988 roku.

Rezerwat Kałeckie Błota adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rezerwat Kałeckie Błota, zobacz gdzie w Węgorzewie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rezerwat Kałeckie Błota.
  • 11-420 Kałki
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rezerwat Kałeckie Błota opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij