Rezerwat Półwysep i Wyspy na Jeziorze Rydzewskim

Miłośników przyrody i jej bacznych obserwatorów powinny skusić do odwiedzin ulokowane w pobliżu Srokowa rezerwaty przyrody.

Jednym z pięknych, mazurskich rezerwatów przyrody jest rezerwat „Półwysep i Wyspy na Jeziorze Rydzewskim”. Chroni się w nim miejsca lęgowe ptactwa wodno-błotnego m.in. kormoranów i czapli siwej a także miejsca odpoczynku ptaków wędrownych, m.in. gęsi zbożowej, gęsi gęgawy. W rezerwacie pojawia się też orlik krzykliwy, kania czarna, rybołów, żyją w nim także bobry.


Tekst: Sandra Nejranowska-Białka

Dodaj opinię

Obszar ochrony stanowisk lęgowych ptaków wodno-błotnych i tereny, na których odpoczywają gatunki wędrowne. Do tej pierwszej grupy należą kormorany, czaple siwe, gągoły, bąki czy nurogęsi. Amatorzy birdwatchingu mogą tutaj wypatrzeć jeszcze m.in. kanie czarne, rybołowy, bieliki i błotniaki stawkowe. Rezerwat utworzono w 1957 r., jego powierzchnia to 26 hektarów.

Rezerwat Półwysep i Wyspy na Jeziorze Rydzewskim adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rezerwat Półwysep i Wyspy na Jeziorze Rydzewskim, zobacz gdzie w Węgorzewie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rezerwat Półwysep i Wyspy na Jeziorze Rydzewskim.
  • 11-600 Węgorzewo
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rezerwat Półwysep i Wyspy na Jeziorze Rydzewskim opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij