Wędkarstwo

Wędkarze w Węgorzewie na nudę nie mogą narzekać. W okolicznych jeziorach, m.in.: Dargin, Dgał Wielki, Harsz, Mamry Północne, Oświn, Rydzówka, mogą wszak złowić leszcze, liny, jazie, miętusy, sandacze, sieje, sumy, szczupaki, węgorze i wiele innych ryb.

Na miejscu mogą wykupić zezwolenia rybackie (ul. Zamkowa 4, ul. Zamkowa 9, Plac Wolności 4 a), a w niezbędny sprzęt zaopatrzyć się w sklepie wędkarskim (ul Zamkowa 4).

Popularność tej formy rekreacji w Węgorzewie sprawiła, że w mieście odbywa się szereg związanych z nią zawodów, m.in. Mistrzostwa Wojska Polskiego w Wędkarstwie Spławikowym (czerwiec), Mistrzostwa Wojska Polskiego w Wędkarstwie Podlodowym o Puchar MON (styczeń)


Tekst: Sandra Nejranowska-Białka

Dodaj opinię

Równie ważny i popularny na Mazurach sport wodny, co żeglarstwo czy kajakarstwo. W tutejszych jeziorach - wędkarze polecają łowiska m.in. na Mamrach, Darginie, Harszu czy Dgale Wielkim - można złapać wiele gatunków ryb. W tym leszcze, jazie, sandacze, szczupaki, węgorze i wiele innych. W Węgorzewie regularnie organizowane są duże zawody wędkarskie.

Wędkarstwo adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wędkarstwo, zobacz gdzie w Węgorzewie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wędkarstwo.
  • 11-600 Węgorzewo
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wędkarstwo opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij