Zagroda Pokazowa Żubrów

12 km na północny wschód od Giżycka, w przysiółki Wolisko w gminie Kruklanki, na terenie dawnego Ośrodka Hodowli Żubrów, działa zagroda pokazowa żubrów, prowadzona przez lokalne nadleśnictwo Borki.

Te ogromne ssaki, których waga, w przypadku osobników męskich dochodzi do 1000 kg i więcej, żeńskich zaś 600 kg i więcej można podziwiać ze specjalnie przygotowanych dla odwiedzających pomostów i ścieżek. Ze swoimi ogromnymi głowami i grubymi szyjami wyglądają dość groźnie, co zupełnie nie licuje z ich leniwym skubaniem traw, liści krzewów, pąków i kory drzew.

W zagrodzie żyje tylko kilka osobników, reszta prowadzi życie na wolności. Z dawnego Ośrodka Hodowli Żubrów wypuszczono je w 1962 r. Od tego czasu można je spotkać w Puszczy Boreckiej pełnej bagien, torfowisk i maleńkich jezior. Widywane są m.in. w rezerwacie „Borki”, w jego wilgotnych olsach, borach świerkowych, lasach z dużym udziałem grabów, klonów i dębów.

Dodaj opinię

Bilety do Zagrody Pokazowej Żubrów w Puszczy Boreckiej:

 • ulgowe (dzieci w wieku od 5 do 10 lat) - 2 zł
 • normalne - 4 zł
 • grupa zorganizowana do 20 uczestników - 40 zł za całą wycieczkę
 • grupa zorganizowana powyżej 20 uczestników - 50 zł za całą wycieczkę
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Dawny ośrodek hodowli tych majestatycznych ssaków, przemieniony w jedną z największych atrakcji turystycznych w okolicy. Z myślą o miłośnikach przyrody zbudowano szereg ścieżek edukacyjnych, pomostów i specjalnych ogrodzeń - wszystko po to, by goście zbliżyli się jak najbardziej do żyjących w Puszczy Boreckiej żubrów. Zagroda zwykle działa od maja do września.

Zagroda Pokazowa Żubrów adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zagroda Pokazowa Żubrów, zobacz gdzie w Węgorzewie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zagroda Pokazowa Żubrów.
Ceny biletów / cennik wejść do Zagroda Pokazowa Żubrów. Redakcja serwisu www.wegorzewo.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 2 zł
  Zagroda Pokazowa Żubrów cena biletu ulgowego: 2 zł
 • 4 zł
  Zagroda Pokazowa Żubrów cena biletu normalnego: 4 zł
 • Grupowy 40-50 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zagroda Pokazowa Żubrów opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij