Węgorzewo - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Węgorzewa

Węgorzewo to powiatowe miasto, położone w województwie warmińsko-mazurskim, będące na północy granicznym punktem terenów urokliwych i turystycznych Mazur. Przez miejscowość przebiegają ważne trakty komunikacyjne: droga krajowa nr 63, łącząca województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, mazowieckie oraz dwa punkty graniczne - z Rosją i Białorusią, i droga wojewódzka nr 650, która w kierunku zachodnim doprowadza do Kętrzyna, a w kierunku wschodnim do Gołdapi. Dogodne usytuowanie przy istotnych drogach lądowych sprawia, że bardzo łatwo tu dojechać własnym autem - odległość z Warszawy wynosi - 266 km, Poznania - 430 km, Lublina - 377 km, Krakowa - 544 km, Wrocławia - 532 km. Rozbudowana infrastruktura drogowa ułatwia skomunikowanie tego miasta z innymi częściami kraju. Interesujące informacje dotyczące połączeń autobusowych można odnaleźć za pomocą wyszukiwarki internetowej GoEuro.pl.

W mieście nie można skorzystać z pasażerskiego transportu kolejowego. Kiedyś takowy istniał, niemniej ruch na tej linii został zawieszony w 1992 roku. Chcąc skorzystać z tego środka komunikacji, należy dostać się do Giżycka koleją, a następnie przesiąść się w autobus lub bus dowożący podróżnych do Węgorzewa.

Lokalne połączenia realizowane są przez przewoźnika Arriva sp. z o.o., który kursuje pomiędzy Węgorzewem i Giżyckiem oraz Węgorzewem i Olsztynem. Przystanki autobusowe zlokalizowane są na dworcu autobusowym przy ulicy Targowej, na ulicy Bema i na ulicy Łuczańskiej. Ponadto, lokalne firmy transportowe umożliwiają dojazd do pobliskiego Kętrzyna, Gołdapi. Dodatkowo, z dworca głównego kursują również autobusy realizujące trasy dalekobieżne do Suwałk, Łodzi, Warszawy, Wrocławia, Augustowa, Białegostoku, Lublina, Krakowa, Torunia, Poznania, Gdańska (m.in. popularny przewoźnik Polski Bus).

Poruszanie się po mieście ułatwiają również przewozy taksówką. Usługi w tym zakresie świadczą m.in. Taxi MAMRY, Postój TAXI, Taxi NOVA, TAXI WĘGORZEWO.

rozwiń
Węgorzewo - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij